Pies biegnący z patykiem w śniegu

Jak przygotować psa na zimowy spacer – masło na nosek, ciepłe ubranko i co jeszcze?

Zima to wyjątkowy czas, nie tylko dla nas, ale także dla naszych czworonożnych przyjaciół. Niskie temperatury, śnieg, a czasem i gołoledź mogą stanowić duże wyzwanie dla zdrowia i komfortu naszych psów podczas spacerów. Poniżej kilka wskazówek, jak odpowiednio przygotować naszego pupila na zimowe wyprawy.

Masło ochronne na nosek

Nos psa, podobnie jak nasze usta, zimą może stać się suchy i popękany. Aby zapobiec temu nieprzyjemnemu zdarzeniu, warto stosować odpowiednie preparaty, które nawilżą delikatną skórę i ochronią przed niekorzystnym działaniem mrozu i chłodu. Masło na nosek i łapki od plpetlover.pl nie tylko chroni i odżywia, ale również regeneruje, nawilża i natłuszcza naskórek naszego pupila. Co więcej, preparat ten stosować można nie tylko w chłodniejsze czas, ale przez cały rok, zapewniając psu ochronę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Ciepłe ubranko dla psa

Psy o krótkiej sierści, zwierzęta starsze lub o obniżonej odporności, powinny być zimą dodatkowo chronione. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne ubranko dla psa, które pomoże w utrzymaniu ciepła, szczególnie podczas tych dłuższych zimowych spacerów. Wybierając pasujące odzienie dla naszego pupila, należy dobrać odpowiedni rozmiar, pamiętając, by nie krępowało ono ruchów psa. W innym przypadku może on nie chcieć założyć wybranego ubranka.

Zimowe buty ochronne dla psa

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że sól na chodnikach stanowi spore niebezpieczeństwo dla psich łapek. Może ona powodować podrażnienia, a w skrajnych przypadkach nawet poparzenia delikatnej skóry naszego pupila. Buty ochronne dla psa są więc doskonałym elementem profilaktycznym, dzięki któremu zwierzęce łapki są chronione nie tylko od niekorzystnego działania soli drogowej, ale również ostrych fragmentów lodu czy zamarzniętego śniegu.

Krótsze, ale częstsze zimowe spacery z psem

Zimą, szczególnie wtedy, gdy temperatura za oknem jest bardzo niska, długie spacery z pupilem nie są zalecane. Są one nie tylko niekomfortowe dla naszego psiaka, ale mogą być też niebezpieczne dla jego zdrowia. Warto więc, zamiast długich wypraw, wybierać krótsze, ale częstsze przechadzki.

Pielęgnacja pupila po zimowym spacerze

Nie powinniśmy również zapominać o pielęgnacji zwierzaka po spacerze. Oczyszczenie łapek z soli drogowej, piasku, resztek śniegu czy lodu to absolutna konieczność. Nosek i łapki warto również posmarować, wcześniej wspominanym masełkiem, które, dzięki aktywnym składnikom odżywczym, zregeneruje przesuszoną skórę.

Zimowe spacery zdecydowanie mogą być przyjemnością, zarówno dla właściciela, jak i psa. Należy pamiętać jednak o przestrzeganiu kilku kluczowych zasad, tak by wyprawy w chłodniejsze dni nie stanowiły źródła niebezpieczeństwa dla czworonożnego przyjaciela. A jak Wy chronicie swoje psiaki podczas zimowych spacerów? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach!

Podobne wpisy