ikona o nas biała
ikona oferta biała
ikona regulamin biała
ikona cennik biała
ikona kontakt biała
ikona zapisz się biała

Testy psychologiczne szczeniąt

Niniejsza oferta jest skierowana do hodowców z terenów głównie Zakopanego, Podhala oraz okolic. Testy psychologiczne szczeniąt przeprowadzają wszystkie dobre hodowle, w których pojawiły się małe pieski. Celem tych testów jest umożliwienie dokonania odpowiedniego wyboru szczeniaczka, biorąc pod uwagę jego charakter, temperament oraz cechy psychologiczne. Znaczenie tego procesu jest ogromne, gdyż wpływa na właściwe dopasowanie psa do jego przyszłego opiekuna. Decyzja o przyjęciu psa do swojego życia to wybór na wiele lat, dlatego też warto skorzystać z technik wspierających właściwy proces selekcji opiekuna i psa.

ikonka z białym psem

Jakimi metodami badamy predyspozycje szczeniąt?

Wykonujemy badania psychologiczne szczeniąt metodą Volharda, która obecnie uważana jest za jedną z najbardziej renomowanych metod analizy predyspozycji szczeniąt na świecie. Za pomocą tej metody przeprowadzamy szereg testów, które oceniają m.in.:

  • Więzi społeczne
  • Podążanie za człowiekiem
  • Reakcję na ograniczenie swobody
  • Dominację społeczną
  • Dominację po uniesieniu
  • Aportowanie
  • Wrażliwość na dotyk
  • Reakcję na dźwięki
  • Wrażliwość na bodźce wzrokowe
  • Poziom opanowania

Dzięki przeprowadzeniu powyższych testów jesteśmy w stanie dokładnie określić charakter każdego szczenięcia z miotu oraz ustalić, jaki styl życia byłby dla niego najbardziej odpowiedni, uwzględniając preferencje i potrzeby przyszłego opiekuna.

Kiedy powinny być przeprowadzane testy psychologiczne szczeniąt?

Test Volharda powinien być przeprowadzony w siódmym tygodniu życia szczeniaka, preferowana jest jego realizacja w 49. dniu życia. Wcześniejsze etapy rozwoju charakteryzują się jeszcze niepełnym wykształceniem połączeń nerwowych, podczas gdy późniejszy okres zazwyczaj wiąże się z występowaniem reakcji lękowych. Z tego względu kluczową kwestią jest precyzyjny dobór odpowiedniego momentu przeprowadzenia testu.

biały pies leży na podłodze. Psinosek.pl

Czy testy psychologiczne szczeniąt przeznaczone są dla każdej rasy?

Testy predyspozycji szczeniąt przeznaczone są dla piesków każdej rasy. Mogą być one wykonywane nawet na psach nierasowych, są uniwersalne.

Gdzie wykonujemy testy predyspozycji szczeniąt?

Testy psychologiczne szczeniąt muszą być wykonywane w całkowicie nowym i nieznanym wcześniej pieskom miejscu. Muszą być wykonywane przez osobę, z którą nie miały nigdy wcześniej kontaktu. Testy predyspozycji szczeniąt wykonujemy obecnie w Zakopanem na Sali szkoleniowej Szkoły dla psów „Psinosek” w Zakopiańskim Centrum Edukacji ul. Kasprusie 35A.

ikonka z kolorowym psem

Ile kosztują testy psychologiczne szczeniąt?

Testy psychologiczne szczeniąt przeprowadzamy w cenie 150 zł za szczeniaka.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych