ikona o nas biała
ikona oferta biała
ikona regulamin biała
ikona cennik biała
ikona kontakt biała
ikona zapisz się biała

Zajęcia Hoopers Zakopane

Pies biegnie przez tor Hoopers ze swoim instruktorem ze Szkoły dla psów "Psinosek" w Zakopanem

Czym jest Hoopers?

Hoopers jest aktywnością ruchową dla psów, w której zadaniem psiego sportowca jest przebiegnięcie toru z przeszkodami w jak najkrótszym czasie i z jak największą dokładnością. Jest to sport znakomicie zaspokajający potrzebę ruchu psów jednak w sposób bezpieczny dla ich zdrowia. Więcej o Hoopersach możecie przeczytać w naszym artykule: Hoopers – aktywność dla każdego psa.

Jakie są zalety Hoopers?

  • Mimo, że Hoopers jest sportem nieco podobnym do Agility, to w tej dyscyplinie nie ma skoków obciążających stawy psa i dzięki temu jest ona odpowiednia zarówno dla psich maluchów jak i psich seniorów.
  • W Hoopers bardzo ważna jest współpraca między opiekunem i jego psem. Dlatego pracując razem i razem pokonując tor tworzą silną i pozytywną relację, która ma duży wpływ na ich codzienne życie.
  • Pies pokonujący tory Hoopers zwiększa swoją wytrzymałość i zwinność. Dodatkowo uczy się on koordynacji i samodzielnego myślenia.
  • Hoopers to świetna zabawa zarówno dla psa jak i dla jego opiekuna. Radość z pokonania całego toru jest naprawdę bezcenna, a widok zadowolonego psa jest najpiękniejszą nagrodą wspólnej pracy.
Pies rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever biegnie przez tor Hoopers i wbiega na matę w Szkole dla psów "Psinosek" w Zakopanem
Pies biegnie przez tor Hoopers ze swoim opiekunem w szkole dla psów Psinosek w Zakopanem.

Od czego zacząć Hoopers?

Opiekun, który chce rozpocząć swoją przygodę z Hoopers powinien rozpocząć od zapisania się na pełny Kurs Hoopers. Tam pozna podstawy pracy z psem i nauczy swojego psiaka pokonywania podstawowych przeszkód znajdujących się na torze. Dodatkowo nauczy się zasad i sposobu liczenia punktów w tym sporcie w oparciu o zasady Hoopers Polska.

Kurs Hoopers

Od tego kursu należy rozpocząć przygodę z Hoopers. Kurs składa się z 6 spotkań, na których uczymy się założeń Hoopers, zasad rozgrzewki i cooldown. Na kursie tym wprowadzamy przeszkody (Hoopers, Tunel, Beczka, Mata, Brama), poznajemy podstawowe sekwencje (linia, pinwheel, koło), oraz uczymy się wykonywania zmian przed psem i za psem. Kurs kończy się bieganiem całych torów składających się z 15-24 przeszkód na poziomie Starters. Każde zajęcia trwają 60 minut, mogą w nich brać udział maksymalnie 3 psy.

Treningi Hoopers grupowe

Zajęcia dla opiekunów z psami, które znają już przeszkody występujące w Hoopers, sekwencje i zasady tego sportu. Są to treningi, w których psy przebiegają już całe tory Hoopers szlifując swoje umiejętności. Maksymalna ilość psów biorących udział w takim treningu to 3 psiaki wraz z opiekunami. Psy wchodzą na tor oddzielnie, każdy ma 3 indywidualne wejścia. Zajęcia trwają 60 minut, każdy pies ma 3 wejścia na tor po około 6 minut.

Treningi Hoopers indywidualne

Zajęcia indywidualne dla psa, który zna już przeszkody występujące w Hoopers, sekwencje i zasady tego sportu. Jest to trening, w którym pies przebiega całe tory szlifując posiadane już umiejętności. Trening jest indywidualny przeznaczony dla jednego psa. Czas trwania treningu to 30 minut (jest to wystarczająca ilość czasu na indywidualny trening hoopers).

Pies rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever przebiega przez Hoopersa.

Kontakt i informacje

Email: szkolenia@psinosek.pl

Telefon: +48 600059540

Facebook: Tomasz Pabis

Obserwuj nas w mediach społecznościowych