Portal dla psów Psinosek.pl. Strona internetowa o psach, dla psów i osób, które je kochają.
Kurs Nosework

Czym jest nosework?

Nosework jest sportem kynologicznym wywodzącym się z detekcji służbowej psów policyjnych – aktywności polegającej na odnajdywaniu przez psa nielegalnych substancji (narkotyków), materiałów wybuchowych.  Pies używając swojego unikalnego nosa (Przeczytaj: Fenomen niezwykłego psiego nosa) odnajduje określony zapach podążając za cząsteczkami zapachowymi zawieszonymi w powietrzu. W noseworku (Nosework Polska)  – sporcie kynologicznym, jest to zapach cynamonu, pomarańczy i goździka.

Dlaczego nosework jest uniwersalnym sportem i wspaniałą aktywnością dla naszych psów i nas – ich przewodników ?

Nosework wykorzystując fenomen psiego nosa pozwala psu aktywnie wykorzystać swój najsilniejszy zmysł jakim jest węch. Buduje mocną więź i zaufanie pomiędzy psem i jego przewodnikiem. Uczy przewodnika zrozumienia swojego psa poprzez jego baczną obserwację podczas pracy węchowej. Zaspokaja naturalne  psie potrzeby „niuchania” a dzięki czemu nasz przyjaciel staje się szczęśliwszy,  pewniejszy siebie i samodzielny. Nosework jest aktywnością i sportem dla każdego psa – dla psa rasowego, kundelka, dla szczeniaka, psa starszego, chorego, psa z problemami. Pomaga pokonać psie lęki i często jest terapią behawioralną.  Zaletą tej aktywności jest to, że możemy ją wykonywać w domu i potrzebujemy codziennie jedynie ok 5 minut na trening.  Nosework jest świetną zabawą, w której może zrealizować się nasz pies a my możemy być dumni z jego małych i dużych węchowych sukcesów.

O mnie

Jestem „psiarą, osobą  kochającą i zafascynowaną wszystkimi czworonożnymi, kudłatymi istotami. Właścicielką swojego rudego szczęścia, od którego wszystko się zaczęło… 🙂  „Psia miłość” i szacunek dla psów pchnęła mnie w kierunku zgłębiania wiedzy, nauki w celu  lepszego zrozumienia naszych towarzyszy i najlepszych, najwierniejszych przyjaciół PSÓW.  Jestem licencjonowanym instruktorem Nosework Polska. Zapraszam na zajęcia.

Kurs Nosework „Początkujący niuchacz” – podstawy pracy węchowej

• Uczymy się wspólnej zabawy i motywacji psa.

• Poznajemy swojego psa i uczymy się jego obserwacji.

• Wprowadzamy próbkę zapachową i podstawowe zagadnienia teoretyczne w pracy węchowej: podstawy teorii zapachu, pracy na stożku zapachowym.

• Budujemy świadomość zapachu (zaczynamy pracę na próbce mix – 3 zapachy).

• Wprowadzamy podstawowe komendy potrzebne w pracy węchowej oraz „rutynę startową”.

• Rozdzielamy zapachy, uczymy się ich rozpoznawania i oznaczania: cynamon, pomarańcza, goździk.

• Pracujemy na olejkach zapachowych i zapachach naturalnych.

• Wykorzystujemy puszki, pudełka kartonowe, plastikowe i wprowadzamy generalizację przedmiotów i miejsc.

• Przygotowujemy się do egzaminów wg regulaminów Stowarzyszenia Nosework Polska (dla zainteresowanych). Egzamin próbny.

 

Kurs Nosework „Psi Detektyw” 

Kurs zawiera zakres wiedzy pozwalającej na start w zawodach wg. regulaminów Nosework Polska w Klasie 1 w kategoriach: przedmioty, pomieszczenia, obszary zewnętrzne, woda, pojazdy. Dla osób, które ukończyły poziom „Początkujący niuchacz”. 

Kurs obejmuje min.:

• Uczymy się pracy z linką (prawidłowy handling).

• Uczymy się generalizacji przedmiotów, miejsc i pracujemy nad motywacją psa, systematycznością, samodzielnością, pewnością siebie.

• Uczymy się pracy z próbkami niedostępnymi, wielokrotnymi, próbkami w ziemi, próbkami na wysokości.

• Generalizujemy i stopniujemy trudności.

• Wprowadzamy rozproszenia.

• Uczymy się przeszukiwania przedmiotów, pomieszczeń, terenów zewnętrznych, pojazdów, pojemników z wodą.

Kurs Nosework Kurs stacjonarny Kurs online
"Początkujący niuchacz"
400 zł / kurs*
350 zł / kurs*
"Psi detektyw"
400 zł / kurs*
350 zł / kurs*
Lekcja pojedyncza
100 zł / 1 lekcja
90 zł / 1 lekcja

* W cenie kursu mini pakiet startowy: 3 puszeczki, 3 pudełka, 3 słoiczki, patyczki/ płatki do przygotowania próbki zapachowej.

Kurs stacjonarny: składa się z 5 indywidualnych spotkań (na chwilę obecną w domu kursanta), oraz kontakt z instruktorem online (komunikatory) – analiza filmików z ćwiczeniami przesyłanymi przez kursanta. Kursy stacjonarne są prowadzone obecnie jedynie na terenie Podhala po wcześniejszym ustaleniu z instruktorem.

Kurs online: składa się z 5 spotkań online (webinary ok 45 min.), oraz kontakt z instruktorem online (komunikatory) – analiza filmików z ćwiczeniami przesyłanymi przez kursanta.

Treningi dla innych klas i kategorii oraz dla zaawansowanych psów ustalamy indywidualnie.

Każdy pies jest odrębnym stworzeniem, każdy właściciel ma inne potrzeby, każda relacja psa ze swoim właścicielem jest indywidualna – dlatego poziom i zakres wszystkich treningów dostosowuje do psa, właściciela – ich predyspozycji i potrzeb. 

 

Zapisz się!

Kontakt i informacje

W sprawie kursu nosework możecie kontaktować się poprzez formularz kontaktowy, email, lub Facebooka.

+48 600059530


  Shopping cart

  0
  image/svg+xml

  No products in the cart.

  Continue Shopping
  Newsletter Psinosek.pl

  Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na Psimnosku.