ikona o nas biała
ikona oferta biała
ikona regulamin biała
ikona cennik biała
ikona kontakt biała
ikona zapisz się biała

Terapia Behawioralna Psów

Konsultacje behawioralne – rozwiązywanie problemów u psów

Na konsultacjach behawioralnych zajmujemy się pracą z psami problemowymi i ich terapią. Są to najczęściej wizyty u klienta, którego psiak ma problemy z agresją, lękliwością czy nadmierna pobudliwością. W zależności od rodzaju problemu spotykamy się w domu klienta, w naszej szkole dla psów, lub w przestrzeni miejskiej w Zakopanem lub okolicach.

Biały pies leży na ziemi

Jak wygląda konsultacja behawioralna psa?

Pierwsze spotkanie, to głównie przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, analiza wcześniej przesłanych przez klienta filmików i obserwacja zachowania psa. Staramy się uzyskać jak najwięcej informacji i na ich podstawie opracowujemy plan pracy oraz przygotowujemy analizę behawioralną, którą przesyłamy klientowi kilka dni po spotkaniu. Analiza behawioralna zawiera nasze zalecenia i propozycje modyfikacji sposobu postępowania z psem. Na pierwszym spotkaniu pokazujemy również w jaki sposób pracować z psiakiem tak, aby poprawić jego dobrostan i wprowadzić harmonię pomiędzy opiekunem i jego podopiecznym. Zależy nam na tym, żeby wytworzyć więź pomiędzy człowiekiem i jego czworonożnym przyjacielem.

Po otrzymaniu analizy behawioralnej klient podejmuje decyzję o dalszej współpracy. Kolejne spotkania mają na celu monitorowanie postępu terapii i wprowadzenie ewentualnych korekt w sposobie postępowania.

Gdzie prowadzimy konsultacje behawioralne?

Jako certyfikowani behawioryści działamy głównie na terenie Zakopanego i Podhala. W niektórych przypadkach możliwa jest również konsultacja online. Są to przypadki, które nie wymagają bezpośredniej obserwacji psa. Pomocą mogą być wtedy filmy przysłane nam przez opiekuna. 

ikona z husky

Jakie zaburzenia behawioralne u psów leczymy?

W terapii zaburzeń behawioralnych zajmujemy się przypadkami takimi jak:

 • Agresja względem ludzi i psów
 • Załatwianie się w domu
 • Fobie i lęki (przed fajerwerkami, kąpielą, innymi ludźmi, psami itp.)
 • Problemy przy pojawieniu się w domu dziecka oraz przygotowanie psa na pojawienie się nowego członka rodziny
 • Niszczenie rzeczy
 • Zaburzenia separacyjne, czyli trudności i lęki psa w zostawaniu samemu w domu
 • Pomoc przy adaptacji psa ze schroniska
 • Obrona zasobów
 • Znaczenie moczem
 • Problemy spacerowe
 • I wiele innych

Jak umówić się na wizytę z behawiorystą?

Jeśli masz problem ze swoim psiakiem, który wymaga wizyty behawiorysty, umów się za pomocą formularza zapisu, do którego link (przycisk) znajduje się poniżej. Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i wyślij formularz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe i ustalimy szczegóły wizyty.

Do zobaczenia na konsultacji!

ikona z czarno białym psem
Testy predyspozycji szczeniąt Zakopane i okolice

Obserwuj nas w mediach społecznościowych