tło strony psinosek.pl

Adoptuj świadomie
zmieniaj na lepsze ❤️❤️❤️

ALVARO

Alvaro jest średniej wielkości pieskiem w wieku około 4 lat. Przebywa obecnie w Zakopanem w domu tymczasowym u Pani Pauliny, która się nim zaopiekowała do czasu znalezienia mu stałego domu. Do Zakopanego trafił z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Pani Paulina tak opisuje tego sympatycznego psiaka:
„Alvaro jest bardzo spokojnym, pozytywnie nastawionym do innych ludzi i psów psem. Może zamieszkać w mieście, bo nie straszny jest mu ruch uliczny, rowerzyści, hulajnogi, duże samochody itp, ale najbardziej cieszą go oczywiście spacery w naturze:)
Ładnie chodzi na smyczy. Bardzo rzadko zdarza się mu ciągnąć.
Nie boi się burzy. Stosunek do kotów w domu nie jest znany, na spacerach, uciekające chce gonić, te które nie uciekają z zaciekawieniem ogląda, ale po chwili zastanowienia da się odwołać do dalszej wycieczki.
Początkowo bał się auta, teraz bez większego problemu do niego wchodzi. W domu jest spokojny, większość czasu odpoczywa, jeżeli ma zapewniona odpowiednia dawkę ruchu.
Najlepiej gdyby trafił do aktywnego domu.
Do ludzi jest dobrze nastawiony, lubi być głaskany, ale nie jest nachalny w kontakcie. Jeżeli przestanie się go głaskać, zostawia człowieka w spokoju. Odwiedzało nas parę osób i też nie było problemu, poza jedną sytuacją, gdzie trochę obszczekał, ale osoba wchodząca na dzień dobry powiedziała coś wysokim tonem i to mógł być powód takiej reakcji.
Czasem przestraszy się wysokich i postawnych osób, ale po chwili oswojenia mu przechodzi.”

Od nas dodamy tylko, że Pani Paulina zapewnia mu bardzo dobre warunki i pod Jej opieką pies nie tylko u niej przebywa, ale również rozwija się i uczy. Mieliśmy przyjemność trenować z nim w naszej szkole. Alvaro jest bardzo inteligentnym psem, świetnie reaguje na przywołanie, a teraz pracuje nad podstawowymi komendami. Opiekun, który się zdecyduje dać mu stały dom, przy konsekwentnym szkoleniu zyska bardzo mądrego i zdolnego psiaka.

Zainteresowane adopcją Alvaro osoby mogą skontaktować się z:
Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami – Tel.: 12 421 26 85 (lub wiadomość na messenger)
Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt KTOZ – Tel.: 12 429 74 72 (lub wiadomość na messenger)
lub bezpośrednio z Panią Pauliną – Tel.: 697348534

Obserwuj nas w mediach społecznościowych