tło strony psinosek.pl

Adoptuj świadomie
zmieniaj na lepsze ❤️❤️❤️

KUBUŚ

KUBUŚ PILNIE SZUKA DOMU!

Psiak od tygodni błąkał się po ulicach Zakopanego. Był kilkukrotnie ogłaszany, ale nikt się w jego sprawie nie zgłosił – ani właściciel, ani ktokolwiek kto kojarzyłby go chociaż z widzenia.

Kubuś jest niekastrowanym samcem, małym (aktualnie waży 8kg) i młodym – oceniamy go na poniżej roku, może 9-10-11 miesięcy.

Wygląda na zadbanego i zdrowego, je, pije, kupy robi ładne. Nic nie wskazuje na jakikolwiek uraz czy chorobę.
Psiak jest oswojony a wręcz bardzo proludzki – szuka kontaktu i bliskości, szczególnie w stresujących momentach.
Nie ma problemu z obcymi ludźmi. Bez problemu daje się dotykać, brać na ręce, pozwolił założyć sobie szelki i obrożę. Do chodzenia na smyczy raczej nie jest przyzwyczajony, ale mimo, że porusza się dość chaotycznie, to nie wyrywa się, nie próbuje wychodzić z obroży ani uciekać, natomiast zupełnie nie uważa na ruch uliczny. Umie załatwiać się na zewnątrz, chociaż zdarzyły mu się wpadki w miejscach tymczasowego pobytu – ale zrzucamy to przede wszystkim na karb stresu, w ostatnim czasie przeszedł przez wiele rąk i miejsc, więc sprawa powinna być do opanowania. Jest bardzo żywym psem, ruchliwym, ciężko go uchwycić na zdjęciu (dodamy więcej jak tylko się uda).

Zostawiony samemu trochę piszczy ale dość szybko się uspokaja, całkiem nieźle radzi sobie podczas jazdy samochodem – ułożył się spokojnie jak tylko udało mu się dostać jak najbliżej człowieka.

Nie boi się innych psów, z sukami dogaduje się nieźle, nie unika kontaktu, chociaż psy większe od niego lub intensywne w kontaktach trochę go przytłaczają. Jak do tej pory nie zareagował na nic i nikogo agresją. Nie znamy reakcji na koty.
Dzieciak został zabezpieczony awaryjnie (przy prawie dwudziesto stopniowych mrozach nie mogliśmy go zostawić na ulicy), ale w miejscu w którym nie może zostać na dłużej, dlatego SZUKAMY DLA NIEGO DOMU!

Kubuś przebywa na Podhalu. Nie wydamy go do kojca ani na łańcuch – za takie oferty z góry dziękujemy. Z nowym opiekunem/opiekunami podpiszemy umowę adopcyjną, zapewniamy wsparcie behawiorysty i trenera, doradztwo podczas wprowadzania do nowego domu, a także doradztwo groomera dotyczące pielęgnacji.

Kontakt tel. 889 017 475 (Agata) lub 577 067 686 (Damian)

Obserwuj nas w mediach społecznościowych